ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8713635
*
nr 871 3635
Spegel
Spegel i 1800-tals ram, ramens innermått: 60 x 50
Utrop:
1.500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2014
kl 20:57:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 14:18:48
1
300 kr
27/1 20:25:56
2
350 kr
27/1 20:32:12
1
400 kr
27/1 20:34:02
2
600 kr
27/1 20:38:13
3
500 kr
27/1 20:41:11
3
700 kr
27/1 20:43:53
2
800 kr
27/1 20:47:40
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 871 3635
Spegel
Spegel i 1800-tals ram, ramens innermått: 60 x 50
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 14:18:48 | 1 | 300 kr |
27/1 20:25:56 | 2 | 350 kr |
27/1 20:32:12 | 1 | 400 kr |
27/1 20:34:02 | 2 | 600 kr |
27/1 20:38:13 | 3 | 500 kr |
27/1 20:41:11 | 3 | 700 kr |
27/1 20:43:53 | 2 | 800 kr |
27/1 20:47:40 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23